Не малиновим варенням єдиним: як лікували застуду наші прабабусі?

Повысить иммунитет при простуде

Коли в родині захворіла дитина, перед батьками стоїть завдання не тільки полегшити ії стан, але й не допустити розвитку ускладнень. Найчастіше на момент хвороби у домашній аптечці немає необхідних ліків, а відкладання візиту до лікаря може затягнутися на кілька днів. На щастя, від наших прабабусь збереглося безліч простих рецептів, як лікувати дитину у такому випадку. Ознайомимося з найбільш популярними рекомендаціями й дізнаємося, як можна провести лікування дитини без ліків в домашніх умовах.

Кращі народні методи лікування застуди у малюка

Лікування дитини без ліків може бути не тільки ефективним, але і приємним для самого малюка. Солодкий мед, ароматна липа, ніжна ромашка — ось трійка самих «ходових» протизастудних засобів народної медицини, які так люблять діти різного віку. Розберемося, якими рецептами й при яких станах користувалися наші пращури. Але майте на увазі, що використання кожного методу для застосування у дитини необхідно обговорити з лікарем.

Лихоманка

При підвищенні температури тіла, для зниження інтоксикації й відновлення втрати рідини рекомендується підтримувати водний баланс теплими напоями:
Чай з липового цвіту — жменю квіток липи залити літром окропу, настоювати 20-30 хвилин. Вживати протягом дня як звичайний чай, а для посилення смаку – додати чайну ложку меду або малинового варення. Квітки липи містять протизапальні компоненти – температура тіла швидко нормалізується.

Відвар шипшини — 3-5 столових ложок сухої шипшини залити 1 літром холодної води. Довести до кипіння, уварювали протягом 10 хвилин, процідити і охолодити. Пити по склянці кожні 3-4 години. Відвар багатий вітаміном С, за рахунок чого організму буде легше боротися з хворобою.

Біль у горлі

Усунути неприємні відчуття в горлі можна за допомогою таких засобів:
Алоє і мед — лист алоє очистити від шкірки, вийняти м’якоть і змішати зі столовою ложкою меду до однорідної консистенції. Приймати по половині чайної ложки раз на 30-60 хвилин.

Ромашкові полоскання — 3 столових ложки квіток ромашки залити літром окропу, настояти протягом 30 хвилин, після чого процідити. Цим концентратом можна полоскати горло, обробляти слизову оболонку рота і носа малюка, а також проводити туалет очей (якщо спостерігаються явища кон’юнктивіту).

Закладеність носа
Зняти набряклість слизової носа і зменшити кількість слизу можна за допомогою наступних простих рецептів:

Морська вода своїми руками — в чисту ємність налити 1 літр теплої кип’яченої води, додати 1 чайну ложку очищеної солі, 0,5 чайної ложки соди й 1-3 крапель йоду. Розмішати до зникнення осаду. В отриманому розчині змочити ватну турунду й обробляти носові ходи. У дітей старше 3-х років розчин можна використовувати для промивання носа і полоскання горла.

Сольові компреси — на сухій і чистій сковороді прожарити склянку меленої солі. Нагріту суміш зсипати у полотняний мішечок або 2 носових хустки, складених у 2 шари, після чого міцно зав’язати. Отримана «грілка» довго зберігає тепло. Її можна прикладати на ніс малюка для зняття набряку.

Кашель

Полегшити стан при кашлі доможуть рецепти з використанням парафіну, аїру і солодки:
Парафінові аплікації — розтопіть на паровій бані кілька свічок або порційний медичний парафін. Розтоплену масу залийте в поліетиленовий пакет і злегка остудіть на плоскій поверхні. Потім акуратно розташуйте пакет з парафіном на грудях або спині малюка. Процедура є гіпоалергенною й ефективною альтернативою звичайним гірчичники.

Відвар аїру і солодки — змішайте по столовій ложці висушеного аїру і кореневищ солодки. Залийте літром окропу і настоюйте в темному місці 40-60 хвилин. Отриманий настій процідіть і вживайте як основне пиття при сухому або вологому кашлі.

Слабкість
Підтримати ослаблений інтоксикацією організм малюка можна за допомогою таких дій:

Відвар кори верби — чайну ложку кори верби залити склянкою окропу. Накрити кришкою, настояти 2-3 години. Давайте хворому застудою відвар по 3-4 чайних ложки за 15 хвилин до прийому їжі.

Східний рецепт — простий і смачний рецепт вітамінного коктейлю для підтримки імунної системи. Необхідно дрібно нарізати або подрібнити в блендері 100 грамів промитих родзинок, фініків без кісточок, кунжуту або насіння льону. Суміш багата клітковиною, вітамінами С, А, Е, приємна на смак і є відмінним джерелом енергії для ослабленого організму.

Повысить иммунитет при простуде у малышаВибираючи ліки або народний метод для дитини при застуді важливо в першу чергу орієнтуватися на вік і загальну тяжкість стану малюка. І якщо у дітей старшого віку можна обійтися великою кількістю теплого пиття і полосканнями, то для малюків може знадобитися лікарська підтримка. Ризик розвитку ускладнень ГРВІ у вигляді гаймориту, ларингоспазму, бронхіту і пневмонії на 42% вище у крихіток віком до 18 місяців, тому при перших симптомах хвороби батькам слід звернутися до лікаря для огляду, встановлення діагнозу та призначення лікування.

Зробивши свій вибір на користь сиропу Флавовір ®, батьки не тільки допоможуть малюкові одужати без ускладнень інфекції, але і підтримають його тендітну імунну систему. Це значно знизить ризик розвитку повторних ГРВІ.